61 307 03 16 biuro@stillwell.pl

Blog

Do kiedy należy złożyć sprawozdanie finansowe?

Nastał ulubiony okres przedsiębiorców i ich księgowych, czyli czas składania sprawozdań finansowych. Choć wiele osób, które prowadzą własne firmy słysząc hasło sprawozdanie finansowe myśli – 15 lipca, warto jest mieć świadomość, jakie dokładnie terminy obowiązują nas w związku z rocznymi sprawozdaniami.

 

czytaj więcej…

Pełnomocnictwo UPL-1 dla członka Zarządu spółki

Zgodnie z nowymi przepisami ustawy o vat od tego roku poszerzony został katalog przedsiębiorców, którzy zobowiązani są do składania deklaracji miesięcznych (VAT-7) lub kwartalnych (VAT-7K) w formie elektronicznej. Znaczna część przedsiębiorców korzysta w tej sprawie z pomocy biur rachunkowych, nie brakuje jednak podmiotów, które prowadzą księgowość samodzielnie. W związku z tym powróciła kwestia konieczności składania do urzędu pełnomocnictwa UPL-1 dla osób upoważnionych do przesyłania deklaracji.

czytaj dalej…

Nabywanie nieruchomości przez obcokrajowców

Nabywanie nieruchomości położonych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej przez cudzoziemców wymaga, co do zasady, uzyskania zezwolenia. Jest jednak szereg zwolnień, które pozwalają na zakup nieruchomości bez zgody Ministra i to nimi zajmiemy się w niniejszym artykule. Omówimy również pokrótce jak wygląda kwestia nabywania nieruchomości rolnych przez obcokrajowców, na gruncie znowelizowanej ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego.

czytaj dalej…

Zażalenie na bezczynność organu przy wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy

1eWystąpiłeś z wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i …. nic się nie dzieje? Organ milczy lub przesyła Ci pisma z wezwaniem do dostarczenia kolejnych dokumentów, które nic nie wnoszą do sprawy? To niestety częsta praktyka urzędów, które tylko w teorii powinny działać szybko i sprawnie. Jak się przed tym bronić?

czytaj dalej…

Oddział przedsiębiorcy zagranicznego w Polsce

Ostatnio wielu Klientów zwraca się do nas z prośbą o pomoc w założeniu oddziału przedsiębiorcy zagranicznego w Polsce. Nie jest to szczególnie popularna forma prowadzenia działalności w Polsce, stąd wiele osób nie posiada wiedzy, w jaki sposób zarejestrować oddział zagranicznej firmy i w jaki sposób on funkcjonuje. W dzisiejszym wpisie opowiemy Państwu czym jest oddział oraz jakie dokumenty są potrzebne do jego założenia.

czytaj dalej…