61 307 03 16 ; 22 299 20 93 biuro@stillwell.pl

1aCoraz więcej przedsiębiorców, którzy mają zamiar starać się o uzyskanie dotacji ze środków Unii Europejskiej na rozkręcenie swojego biznesu decyduje się na zakup gotowej spółki. Poniżej opowiadamy jakie są zalety takiego rozwiązania.
 

.

Założenie spółki z o.o. jest procesem skomplikowanym, który może trwać od 1 do nawet 2 miesięcy. Kiedy mamy szansę wziąć udział w ciekawym projekcie lub starać się o dofinansowanie z unii dla naszego biznesu często na decyzję potrzebujemy kilku dni a nie miesięcy. Wtedy właśnie w naszej głowie pojawia się myśl – sprzedaż spółek, to coś dla mnie. Nasza gotowa spółka może zacząć prowadzić działalność w dniu zakupu, nie musimy przejmować się załatwianiem formalności tylko od razu przystąpić do pracy.

Dlaczego gotowe spółki świetnie nadają się by starać się o dotacje unijne?

Aby starać się o dofinansowanie, firmom stawiane są różnego rodzaju kryteria takie jak na przykład:

  • posiadanie siedziby firmy w konkretnym mieście lub województwie
  • to by firma istniała na rynku określony czas – są dotacje dla nowych firm, które powstały w okresie krótszym niż 12 miesięcy lub takie, które działają ponad rok
  • brak negatywnej historii księgowej i handlowej
  • w przypadku spółek istniejących wygenerowanie określonego obrotu lub dochodu w poprzednim roku obrachunkowym

Pamiętajmy jeszcze o najistotniejszej kwestii: o uzyskanie dotacji nie mogą ubiegać się spółki w organizacji a jedynie podmioty w pełni ukształtowane pod względem prawnym i podatkowym.

Dlatego właśnie zakup gotowej spółki jest idealnym rozwiązaniem. Możemy wybierać spośród spółek “świeżych” jak i tych zarejestrowanych już jakiś czas temu, takich, które posiadają historię handlową lub posiadają siedzibę w dogodnym dla nas mieście.

Ponadto prowadzenie biznesu w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest korzystne ze względu na bezpieczeństwo wspólników oraz większy prestiż spółek prawa handlowego.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem gotowej spółki z o.o. lub macie pytania związane ze sprzedażą spółek zachęcamy do kontaktu telefonicznego (61 610 03 43) lub mailowego (biuro@stillwell.pl).

Szanowni Państwo,
informujemy, iż obecnie spółka StillWell Polska sp. z o.o. nie zajmuje się sprzedażą gotowych spółek, świadczeniem usług wirtualnego biura oraz obsługą prawną.

Obecnie w ramach grupy Stillwell Polska wdrażamy nasz najnowszy projekt technologiczny, zajmujący się technologią blockchain, kompleksowym wsparciem dotyczącym kryptowalut takich jaki Ethereum, Ethereum Classic, Zcash czy Bitcoin oraz sprzedażą koparek do ich wydobywania.

Zapraszamy do współpracy. Dodatkowe informację mogą znaleźć Pańśtwo pod adresem: http://www.stillwell.pl/koparki-kryptowalut/