732 601 772 biuro@stillwell.pl

Przekształcenia spółek

Wraz z rozwojem firmy, bardzo często pojawia się potrzeba dokonania zmian w formie prawnej prowadzonego przedsiębiorstwa (najczęściej w wypadku przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o., a następnie przystąpienia do niej nowych udziałowców). Kodeks Spółek Handlowych pozwala na przekształcanie spółek kapitałowych w spółki osobowe i na odwrót. Możliwe jest również przekształcenie osobistej działalności gospodarczej w spółkę z o.o. lub spółkę akcyjną, jak również przekształcenie spółki cywilnej w spółkę osobową lub kapitałową.

Głównymi czynnikami, które decydują o podjęciu decyzji o przekształceniu jest rozwój skali działalności przedsiębiorstwa, który powoduje również większe ryzyko i odpowiedzialność. Często pojawia się także potrzeba pozyskania zewnętrznego finansowania poprzez wprowadzenie do firmy nowych udziałowców. Duża część przedsiębiorców decyduje się z kolei na przekształcenie w spółkę z o.o. komandytową, która daje korzyść w postaci jednokrotnego opodatkowania i ograniczenie osobistej odpowiedzialności za zobowiązania spółki.

Przekształcenia spółek są procesami czasochłonnymi, które wymagają sporządzenia szeregu dokumentów, zarówno prawnych jak i księgowych oraz składają się z kilku etapów, zależnych od pierwotnej i docelowej formy prawnej podmiotu.

Firma StillWell Polska świadczy usługi przekształceń na terenie całego kraju.

.

Przekształcenia spółek – Co zyskujesz współpracując z nami?

.

  • oszczędność czasu i pieniędzy – nawet niewielki błędy w dokumentach mogą znacząco wydłużyć procedurę przekształcenia.  Dokonanie przekształcenia z naszą pomocą to najszybsze i najwygodniejsze rozwiązanie.
  • wygodę – umówimy dla Ciebie spotkanie u notariusza w dogodnym terminie, przygotujemy wszystkie dokumenty i formularze, które następnie złożymy w Twoim imieniu w sądzie i będziemy nadzorować proces przekształcenia
  • pełne wsparcie – podczas przekształcenia firmy nie ograniczamy się wyłącznie do standardowych rozwiązań, lecz bierzemy pod uwagę całokształt działalności Klienta
  • kompleksowość – zajmujemy się wsparciem biznesu już od wielu lat. Podczas obsługi Klienta nie skupiamy się wyłącznie na aspektach prawnych ale bierzemy pod uwagę także kwestie podatkowe i biznesowe

Usługa przekształcenia obejmuje m.in:

 

  • Doradztwo związane z procedurą przekształcenia, wyboru najlepszej formy prawnej itp.
  • Przygotowanie wszystkich wymaganych dokumentów, zależnych od formy przekształcenia (np. plan przekształcenia, projekt umowy spółki)
  • Umówienie spotkania u notariusza, pomoc w znalezieniu biegłego rewidenta, jak również biura rachunkowego, które zajmie się przygotowaniem niezbędnych dokumentów księgowych
  • Przygotowanie dokumentów do sądu rejestrowego
  • Złożenie dokumentów do KRS oraz nadzór nad przebiegiem przekształcenia

Szczegółowa wycena usługi jest podawana po rozmowie z Klientem oraz określeniem zakresu prac. Podczas obsługi każdego Klienta kierujemy się przede wszystkim maksymalną elastycznością oraz znalezieniem najlepszego rozwiązania, w pełni dostosowanego do potrzeb Klienta.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Rejestracja spółki

Zakładanie spółek

Kompleksowe wsparcie przy rejestracji firmy

Likwidacje spółek

Likwidacje spółek

Zakończ swoją działalność sprawnie i bez komplikacji

Obsługa prawna Poznań

Obsługa prawna

Wsparcie prawne dla Twojej firmy

Fundacje i stowarzyszenia

Fundacje i stowarzyszenia

Kompleksowa obsługa NGO

Czy ten artykuł okazał się dla Ciebie przydatny?