732 601 772 biuro@stillwell.pl

Blog

Przewodnik po spółce z o.o. cz. 5 – Jak działa kapitał zakładowy w spółce z o.o.?

KapitałKapitał zakładowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością to właściwie kwestia podstawowa. Większość moich Klientów wie, ile musi minimalnie wynosić, że można go pokryć gotówką lub poprzez wniesienie aportu (wkładu niepieniężnego). Czytając artykuły w Internecie dowiemy się również, że kapitał zakładowy powinien być nienaruszalny. Co to właściwie znaczy i czy możemy zatem wydatkować kapitał zakładowy?

 

czytaj więcej…

 

Przewodnik po spółce z o.o. cz. 4 – Jak czytać odpis z KRS?

Kopia Kopia Kopia hiking — kopiaTemat, na pierwszy rzut oka wydaje się banalny. Wchodzimy do Internetu, pobieramy odpis i wiemy, już kto reprezentuje daną spółkę, czy składa ona sprawozdania finansowe albo gdzie, znajduje się jej siedziba. Proste? Niekoniecznie. Okazuje się, że ustalenie kluczowej kwestii, którą jest np. skład organu reprezentacji spółki, czyli w przypadku spółki z o.o. – Zarządu, przerasta nie tylko zwykłych obywateli ale także pracowników urzędów skarbowych lub prokuratorów.

czytaj więcej…

 

Przewodnik po spółce z o.o. cz. 3 – Jak założyć spółkę z o.o. przez Internet (S-24)

Przewodcznik. cz.3W poprzednim wpisie przedstawiłam Wam jak wygląda rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w sposób tradycyjny, czyli poprzez zawarcie umowy spółki w formie aktu notarialnego. W dzisiejszym artykule chciałabym Wam przybliżyć najważniejsze kwestie związane z tzw. rejestracją internetową poprzez system S-24, a także wady i zalety takiego rozwiązania.

 

czytaj więcej…

 

Przewodnik po spółce z o.o. cz. 2 – Jak zarejestrować spółkę z o.o. w sposób tradycyjny

Przewodnik po spółce z o.o. cz.2Tematyka założenia spółki z o.o. nie jest niczym nowym i pojawia się w wielu artykułach i publikacjach. Mimo tego, Klienci którzy trafiają do mnie chcąc zarejestrować własną spółkę w dalszym ciągu niewiele wiedzą o tej formie prowadzenia działalności lub mają błędne informacje na temat kluczowych aspektów, które mogą mieć ogromny wpływ na prowadzenie ich firmy.

Dzisiejszy, drugi wpis z przewodnika, traktuje o tym w jaki sposób można założyć spółkę w sposób tradycyjny, czyli poprzez podpisanie umowy spółki w formie aktu notarialnego przed notariuszem.

czytaj więcej…

Przewodnik po spółce z o.o. cz.1 – Podstawowe informacje na temat spółki z o.o.

Przewodnik po sp. z o.o. najważniejsze informacje 1Od kilku lat prowadzenie działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością cieszy się coraz większą popularnością. Z roku na rok liczba zakładanych spółek rośnie i na jej założenie decydują się nie tylko duże podmioty ale także mniejsze firmy. Znaczna część moich Klientów również decyduje się na taką właśnie formę prowadzenia własnej działalności, co skłoniło mnie do przygotowania serii wpisów poświęconych właśnie spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Wpisy te będą zawierać najważniejsze informacje o spółce, o których powinna wiedzieć każda osoba zastanawiająca się nad rejestracją takiego podmiotu oraz pytania i zagadnienia, na które najczęściej zwracają uwagę moi Klienci.

 

czytaj więcej…

Pełnomocnictwo UPL-1 dla członka Zarządu spółki

Zgodnie z nowymi przepisami ustawy o vat od tego roku poszerzony został katalog przedsiębiorców, którzy zobowiązani są do składania deklaracji miesięcznych (VAT-7) lub kwartalnych (VAT-7K) w formie elektronicznej. Znaczna część przedsiębiorców korzysta w tej sprawie z pomocy biur rachunkowych, nie brakuje jednak podmiotów, które prowadzą księgowość samodzielnie. W związku z tym powróciła kwestia konieczności składania do urzędu pełnomocnictwa UPL-1 dla osób upoważnionych do przesyłania deklaracji.

czytaj dalej…