732 601 772 biuro@stillwell.pl

1aCoraz więcej przedsiębiorców, którzy mają zamiar starać się o uzyskanie dotacji ze środków Unii Europejskiej na rozkręcenie swojego biznesu decyduje się na zakup gotowej spółki. Poniżej opowiadamy jakie są zalety takiego rozwiązania.
 

.

Założenie spółki z o.o. jest procesem skomplikowanym, który może trwać od 1 do nawet 2 miesięcy. Kiedy mamy szansę wziąć udział w ciekawym projekcie lub starać się o dofinansowanie z unii dla naszego biznesu często na decyzję potrzebujemy kilku dni a nie miesięcy. Wtedy właśnie w naszej głowie pojawia się myśl – sprzedaż spółek, to coś dla mnie. Nasza gotowa spółka może zacząć prowadzić działalność w dniu zakupu, nie musimy przejmować się załatwianiem formalności tylko od razu przystąpić do pracy.

Dlaczego gotowe spółki świetnie nadają się by starać się o dotacje unijne?

Aby starać się o dofinansowanie, firmom stawiane są różnego rodzaju kryteria takie jak na przykład:

  • posiadanie siedziby firmy w konkretnym mieście lub województwie
  • to by firma istniała na rynku określony czas – są dotacje dla nowych firm, które powstały w okresie krótszym niż 12 miesięcy lub takie, które działają ponad rok
  • brak negatywnej historii księgowej i handlowej
  • w przypadku spółek istniejących wygenerowanie określonego obrotu lub dochodu w poprzednim roku obrachunkowym

Pamiętajmy jeszcze o najistotniejszej kwestii: o uzyskanie dotacji nie mogą ubiegać się spółki w organizacji a jedynie podmioty w pełni ukształtowane pod względem prawnym i podatkowym.

Dlatego właśnie zakup gotowej spółki jest idealnym rozwiązaniem. Możemy wybierać spośród spółek “świeżych” jak i tych zarejestrowanych już jakiś czas temu, takich, które posiadają historię handlową lub posiadają siedzibę w dogodnym dla nas mieście.

Ponadto prowadzenie biznesu w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest korzystne ze względu na bezpieczeństwo wspólników oraz większy prestiż spółek prawa handlowego.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem gotowej spółki z o.o. lub macie pytania związane ze sprzedażą spółek zachęcamy do kontaktu telefonicznego (61 610 03 43) lub mailowego (biuro@stillwell.pl).