732 601 772 biuro@stillwell.pl

3bJeśli jesteśmy już zdecydowani, aby dokonać zakupu gotowej spółki, pozostaje jeszcze kwestia załatwienia formalności u notariusza. Gotową spółkę kupujemy ponieważ chcemy zaoszczędzić czas i nie przejmować się załatwianiem zbędnych formalności. Dlatego też cała procedura sprzedaży jest opracowana w sposób najmniej kłopotliwy dla Klienta. Poniżej przedstawiamy jak łatwo i szybko można stać się posiadaczem spółki z o.o.

 

Przygotowanie dokumentów i spotkanie u notariusza

Mało kto kupuje spółkę po to, by zaczęła ona działać na przykład za miesiąc. Często liczą się dni, a nawet godziny. Mamy świadomość potrzeb Klientów, dlatego sprawy związane ze sprzedażą załatwiamy nawet w ciągu jednego dnia. Naszym Klientom przesyłamy drogą mailową informację o tym, jakich danych i dokumentów potrzebujemy, aby przygotować sprzedaż spółki oraz odpowiednie formularze aktualizacyjne, które później zostaną w ich imieniu złożone w sądzie. Jeśli Klient dokonuje zakupu spółki w Warszawie, Poznaniu lub Wrocławiu, w porozumieniu z nim ustalamy dogodny termin spotkania u notariusza. Sprzedaż gotowej spółki następuje w najszybszym możliwym czasie. Kupno spółki polega na poświadczeniu podpisów przez notariusza i nie trwa więcej niż pół godziny. Podczas tego samego spotkania przedkładamy Klientowi wszystkie druki i formularze, które następnie zostaną przekazane do Sądu rejestrowego, Urzędu Statystycznego i Urzędu Skarbowego.

Sprzedaż spółki w dowolnym mieście

Jeśli nasi Klienci nie chcą tracić czasu na dojazd i załatwianie formalności w jednym z trzech wskazanych powyżej miast, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby sprzedaż spółki załatwić na odległość. Po omówieniu wszystkich spraw drogą mailową i telefoniczną, jak również przedstawieniu Klientowi dokumentów spółki w formie skanów, można dokonać sprzedaży gotowej spółki. Mimo, że umowę sprzedaży udziałów musi poświadczyć notariusz, to kupujący i sprzedający nie muszą znaleźć się w kancelarii w tym samym miejscu i czasie. Najpierw umowę sprzedaży spółki poświadcza u notariusza w swoim mieście kupujący oraz uiszcza przelewem opłatę za zakup udziałów. Następnie umowa jest przesyłana kurierem do sprzedającego, który w swoim imieniu poświadcza ją u notariusza w wybranej kancelarii. Umowa zostaje następnie odesłana do Kupującego.

Jak więc przedstawiono cała procedura może zostać załatwiona w ciągu maksymalnie kilku dni, bez zbędnego zaangażowania Klienta – ponieważ o to właśnie chodzi w sprzedaży gotowych spółek. Dla naszych Klientów przeprowadzamy również modyfikacje w umowach spółek, doradzamy w jaki najlepszy sposób zorganizować funkcjonowanie spółki i jej organów, a także pomagamy w znalezieniu biura wirtualnego lub biura księgowego – wszystko, czego potrzebujesz by prowadzić swój biznes łatwo i wygodnie.

Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania telefonicznie (61 610 03 43) lub mailowo (biuro@stillwell.pl).